Aktuálně pro Vás kalkulujeme nové nabídky, některé ceny nemusí být v tuto chvíli aktuální! Děkujeme
Written by jakub.barta

Flotilové pojištění a snížení škodovosti

Pokud má firemní flotila více než 5 vozidel, doporučujeme sjednání flotilového pojištění. Hodně firem dělá ale jednu zásadní chybu – pojištění spojuje s financováním a nechává správu pojištění na leasingové společnosti. 

Na první pohled se to může zdát jako úspora administrativních úkonů. Opak je přitom pravdou. Sice se o pojištění nemusíte starat, ale připravujete se tím o možnost aktivně zasahovat do ceny pojištění. Leasingové společnosti je totiž jedno, kolik za pojištění zaplatíte – když jim zdraží pojišťovna, tak vám prostě zvýší splátku. 

Leasingové společnosti také mají poměrně velké problémy se škodovostí svých klientů, kterou neřeší, a jakékoliv navýšení pojistného za škodového klienta pak rozprostřou do celého svého portfolia, což postihne negativně i vzorné a neškodové klienty. My se vám o administrativu spojenou s pojištěním postaráme a každý rok se budeme rvát jako lvi za nejnižší možnou cenu pojištění celé flotily.

Také vyhodnotíme rizika specifická pro váš typ podnikání (jiná rizika má rozvážková služba, přeprava osob nebo  tým makléřů užívajících služební vozidla) a na základě předem definovaných kritérií vybereme správného dodavatele pojištění.

Škodní průběh a škodovost klienta

Škodní průběh má zásadně negativní vliv na cenu pojištění – pokud totiž pojišťovna vyplatí víc na škodách, než vy jí na pojistném, máte problém. Logicky totiž zvýší pojistné a pro vaši společnost se pojistné může stát finančně neúnosným nebo se jako klient stanete dokonce nepojistitelným! 

My ale s tímto faktorem umíme pracovat a známe systémová řešení, jak škodní průběh snižovat a držet tak cenu pojištění v rozumné výši.Mimo jiné je vám k dispozici náš tým specializovaných právníků, kteří jsou na telefonu 24/7 a radí, jak postupovat při škodách, jak komunikovat s policií nebo co zapsat do zápisu o dopravní nehodě. Také pečlivě analyzujeme každou škodu a bavíme se o ní s viníkem, abychom jí příště předešli. Rádi vám pomůžeme nastavit systém, aby se zaměstnanci spoluúčastí podíleli na škodách, které způsobí, a byli tím motivováni škodovost snižovat.

Zjistěte, jak snížit škodovost své firemní flotily s CarSoul, a spěte klidněji, když víte, že jsou rizika spojená s jejím provozem krytá dobře nastaveným pojištěním, za které nepřeplácíte.

Další doplňkové služby k firemní flotile aut

  • Asistence při vrácení vozidel na operativní leasing
  • Náhradní vozidla po dobu oprav
  • In-house sezónní přezouvání pneumatik
  • a další…
15. 3. 2021

Featured Posts

Back to top